Kullanım Koşulları

Genel Bilgiler
Aşağıdaki geçerli kullanım koşulları, Arçelik A.Ş.’ye ait olan Eşit Sözlük uygulamalarının kayıt ve kullanımını düzenlemektedir. Arçelik A.Ş. kullanım koşullarını her zaman ve haber vermeden değiştirme hakkında sahiptir. Kullanım koşullardaki değişiklikler kullanıcıya bildirilmemektedir. Kullanım koşulların güncelliğini kullanıcı kontrol etmektedir. Kullanıcı uygulamayı yükleyerek güncel kullanım koşullarını kabul etmektedir. Kullanıcının genel çalışma koşulları geçerli değildir. 

Kullanım
Eşit Sözlük – Eşit Klavye uygulaması, iOS veya Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarla kullanılabilir. Uygulama yalnızca App Store™ veya Google™ Play’den indirilmelidir. İlk indirme işlemi için ilgili uygulama marketinin koşulları geçerlidir. İndirme işlemi ücretsizdir. Eşit Sözlük Microsoft Outlook ve Word uygulaması www.esitsozluk.com web sitesinden ücretsiz olarak indirilebilir. Uygulamaları yüklemek için aktif internet bağlantısı gereklidir ve kullanıcının servis sağlayıcı sözleşmesine bağlı ücretlendirilmektedir. Belirli zaman dilimlerinde sözlük veri tabanının güncellenmesi için internet bağlantısı gereklidir. 

Uygulamalar, yalnızca sözlük veri tabanında bulunan kelimeleri, tekil kullanıcıların kimlik bilgileri ile eşleştirmeksizin jenerik olarak okuyarak, veri tabanında bulunan cinsiyetçi söylem ve sözcüklerin yerlerine kullanımı uygun olan yeni sözcük ve söylemler önermektedir. Kullanıcıların klavye ile yazdığı hiçbir metin uygulama veya sunucu üzerinde saklanmamaktadır. 

Gizlilik Taahhütnamesi
Arçelik A.Ş. kullanıcı tarafından yazılan hiçbir içeriği uygulama veya sunucuları üzerinde saklayamaz, kullanamaz ve bu bilgilerden faydalanamaz. Eşit Sözlük – Eşit Klavye uygulaması, kurulum aşamasında hiçbir kullanıcı bilgisi istememektedir. 

Telif Hakkı
Arçelik A.Ş. tarafından yayımlanan tüm içerikler, bilgiler, resimler ve hizmetlerin telif hakkı mevcuttur. Kullanımı sadece Arçelik A.Ş. ve Eşit Sözlük uygulamasına aittir. Tüm diğer kullanımlar, özellikle ticari çoğaltılma, dağıtım veya ticari amaçlı yayımlama yasaktır. 

Kullanıcı Sorumlulukları
Kullanıcılar, Arçelik A.Ş. ve Eşit Sözlük uygulamalarının fonksiyonlarını kötü etkileyen veya kötü etkileyebilecek işlemler yapmamalıdır. Kullanıcı, yazılım ve donanımın arızasız çalışması için ön koşulları yerine getirmelidir. Eşit Sözlük – Eşit Klavye uygulaması ile yazılan metinlerin hukuki sorumluluğu kullanıcılara aittir, Arçelik A.Ş., Eşit Sözlük – Eşit Klavye uygulaması ile, hangi platformda olduğu gözetilmeksizin oluşturulan ve paylaşılan metinler üzerinde hiçbir yetki ve sorumluluk kabul etmez, tüm sorumluluk uygulama kullanıcılarına aittir. 

Devre Dışı Kullanım ve Arızalar
Arçelik A.Ş., teknik organizasyon çerçevesinde sistemin 24 saat kesintisiz kullanılabilmesini sağlamaya gayret göstermektedir. Bakım çalışmaları, internet servis sağlayıcı kaynaklı arızalar veya saldırı sonucu, portal veya bazı hizmetler kısıtlamalara uğrayabilir veya hiç çalışmayabilir. Kullanıcı, uygulamanın ve bazı hizmetlerinin herhangi bir sebeple kesintiye uğramasından kaynaklanan herhangi bir tazminat ve cezai şart talep edemez. 

Sorumluluk
Arçelik A.Ş., Eşit Sözük uygulamalarının kullanımdan oluşan hasarlardan sorumlu değildir. Ayrıca hizmetlere ulaşılamaması, veri kaybı veya arıza veya kesintilerden kaynaklanan diğer hasarlar için de sorumlu değildir. 

Arçelik A.Ş. özellikle üçüncü kişilerden oluşan arızalar, örneğin ulaşılabilirlik veya internet bağlantı kalitesi veya bunun aykırı kullanımından oluşan hasarlar için sorumlu değildir. 

Değişiklik Yapma Hakkı
Arçelik A.Ş., Eşit Sözlük uygulamalarında sunulan hizmette her zaman değişiklik yapabilir, yeni özellikler ve kurallar ekleyebilir veya sunulan hizmeti geri çekebilir. 

Tüzük
Bu kullanım koşullar sadece yazılı olarak düzeltilebilir, değiştirilebilir. Arçelik A.Ş. Eşit Sözlük uygulamalarını dilediği zaman bir yada birden çok uygulama platformunda yayından kaldırabilir, teknik destek sunmaktan vazgeçebilir.